Zakończenie sezonu 2016/2017

Nadszedł czas na odpoczynek

Warto podkreślić że jesteśmy największym klubem siatkarskim w Małopolsce, który może pochwalić się licznymi sukcesami nie tylko na terenie województwa ale również w skali całego kraju!

Celem zajęć z młodymi była nauka i doskonalenie elementów techniki piłki siatkowej, poznanie adeptami siatkówki i wdrażanie zasad taktyki siatkówki, podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej i kształtowanie specjalistycznych cech motorycznych, nauka przepisów gry, współpracy w zespole, zasad fair play i rytuałów siatkarskich. Udział w rozgrywkach ligowych i turniejach o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim i lokalnym.

Dziewczęta

Żaczki-Ewa Bury rocznik 2006-2004 grupa liczy 30 zawodniczek- udział w rozgrywkach Kinder Sport (Finał Ogólnopolski w kategorii „3”) i innych turniejach mini siatkówki

Beata Książek rocznik 2005-2004 grupa liczy 24 zawodniczki – udział w rozgrywkach Kinder Sport i innych turniejach mini siatkówki

Młodziczki III – rocznik 2004 Ewa Bury grupa liczy 14 zawodniczek - XXV miejsce w Małopolskiej Lidze Młodziczek

Młodziczki II- 2003 Paweł Bury grupa liczy 16 zawodniczek - XVII- miejsce w Małopolskiej Lidze Młodziczek

Młodziczki I-2002 Renata Adamczyk grupa liczy 15 zawodniczek - V-miejsce w Małopolskiej Lidze Młodziczek

Kadetka- Paweł Bury grupa liczy 12 zawodniczek– II miejsce w Małopolskiej Lidze Kadetek , awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetek ( III miejsce)

Chłopcy

Żaczki – Piotr Kwak rocznik 2006-2005 grupa liczy 14 zawodników, udział w rozgrywkach Kinder Sport i innych turniejach mini siatkówki

Marcin Cieluch rocznik 2004-2005 grupa liczy 22 zawodników, udział w rozgrywkach Kinder Sport i innych turniejach mini siatkówki

Paweł Kopaczewski- rocznik 2004 grupa liczy 11 zawodników, udział w rozgrywkach Kinder Sport i innych turniejach mini siatkówki

Młodzik III- rocznik 2003-2004 Piotr Trojak, Paweł Kopaczewski grupa liczy 12 zawodników IX miejsce w Małopolskie Lidze Młodzików

Młodzik II- rocznik 2003 Piotr Trojak, Paweł Kopaczewski grupa liczy 12 zawodników VI miejsce w Małopolskie Lidze Młodzików

Młodzik I-rocznik 2002 Tomasz Rupik grupa liczy 14 zawodników III miejsce w Małopolskiej Lidze Młodzików, awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Młodzików (IV miejsce)

Kadet- rocznik 2000-2001 Piotr Trojak grupa liczy 12 zawodników II miejsce w Małopolskie Lidze Kadetów, awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetów(IV miejsce)

Junior- rocznik 1998-1999 Henryk Włodarczyk grupa liczy 12 zawodników III miejsce w Małopolskiej Lidze Juniorów, awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów (IV miejsce)

Oprócz sukcesów naszych zespołów należy zwrócić uwagę na osiągnięcia szkół współpracujących z MKS-em Andrychów. LO Andrychów- I miejsce w Małopolskiej Licealiadzie, Gimnazjum nr 1 Andrychów II miejsce w Małopolskiej Gimnazjadzie Młodzieży, SP 4 III miejsce w Małopolskich Igrzyskach Szkolnych. Podstawowymi zawodnikami reprezentacji tych szkół są wychowankowie naszego klubu.
Najlepsi nasi zawodnicy otrzymują powołania do Kadr Województwa Małopolskiego. W tym sezonie jest to około 15 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

Senior III liga- Henryk Włodarczyk IX miejsce Udział w rozgrywkach III ligi miał na celu zdobycie doświadczeń sportowych w walce z lepszymi i starszymi drużynami .Warto podkreślić , że drużyna składała się wyłącznie z zawodników w wieku
juniora a połowę zespołu tworzyli zawodnicy występujący w kategorii kadet. Zespól MKS był najmłodszym zespołem w rozgrywkach.

Senior II liga- Rafał Legień, Tomasz Rupik I miejsce w grupie V drugiej ligi, awans do turnieju półfinałowego o awans do I ligi (I miejsce) w turnieju finałowym o awans do I ligi III miejsce, które nie było niestety premiowane awansem. Obydwa turnieje odbyły się w Andrychowie i były ogromnym sukcesem organizacyjnym