Turniej Finałowy - dzień pierwszy

W pierwszym dniu turnieju
 W pierwszym dniu zawodów zmierzyły się ze sobą drużyny z AZS Poznań i Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz Karpat Krosna i Energa Ostrołęka.
W starciu AZS-u Poznań z Lechią Tomaszów Mazowiecki to Lechici górowali nad rywalami w każdym elemencie i z dużą przewagą wygrywali kolejne sety. Ich zwycięstwo 3:0 ani przez moment nie było zagrożone.

W drugim mecz dnia emocji było już więcej. W pierwszej partii gładko wygrały Karpaty Krosno, ale Energa Ostrołęka wróciła do walki. W drugiej partii gra toczyła się punkt za punkt, a w końcówce lepsi okazali się znów siatkarze z Krosna. W trzecim secie Energa szybko wyszła na prowadzenie, które po wyrównanym boju udało jej się utrzymać i zrobiło się 2:1. W czwartej partii walka toczyła się punkt za punkt, a w końcówce zespół z Ostrołęki znów zachował więcej zimnej krwi i doprowadził do tie-breaka. W decydującym secie idąca za ciosem Energa postawiła kropkę nad "i", pokonując Karpaty 3:2.

AZS Poznań vs Lechia Tomaszów 0:3 (14:25, 18:25, 21:25)

Karpaty Krosno vs Energa Ostrołęka  2:3 (25:21, 25:20, 22:25, 21:25 i 11:14)

Zdjęcie użytkownika MKS Andrychów.